Czyściwo włókninowe | CBT profesjonalne narzędzia

Blog

Kompedium wiedzy o narzędziach ręcznych, elektronarzędziach i chemii technicznej.

23.09.2019

Czyściwo włókninowe

Czyściwo włókninowe

Czym jest czyściwo włókninowe? To elastyczne i miękkie tworzywo stworzone z myślą o czyszczeniu rozmaitych powierzchni – zarówno dużych obszarów w zakładach produkcyjnych, jak i trudno dostępnych części precyzyjnych maszyn. Nowoczesne czyściwa mogą być suche lub nasączone zaawansowanym technologicznie środkiem chemicznym, który sprawia, że zyskują dużą wydajność i bez problemu usuwają z wybranej powierzchni olej, tłuszcz, klej oraz inne zabrudzenia.

Czyściwo przemysłowe to rodzaj produktu, który ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych zakładach wytwórczych. Korzystają z nich chociażby takie branże, jak medyczna czy gastronomiczna. Czyściwo włókninowe jest również niezbędnym wyposażeniem każdego zakładu przemysłowego, a jego rodzaj dobiera się zależnie od specyfiki danej branży, a także powierzchni wymagającej czyszczenia.

Czyściwa przemysłowe mogą być przeznaczone do rozmaitych zadań, dlatego przed ich zakupem warto skorzystać z pomocy specjalisty i zorientować się, które z czyściw będzie najwłaściwsze w określonych sytuacjach. Doświadczony sprzedawca pomoże wybrać czyściwo, które będzie ekonomicznym i wydajnym rozwiązaniem – szczególnie obecnie, gdy na rynku dostępny jest ogromny wybór czyściw różnych producentów.

Czyściwa przemysłowe są przeznaczone głównie do mycia powierzchni na terenach zakładów przemysłowych. Nie tylko czyszczą, ale także suszą, wycierają oraz polerują wybraną przestrzeń. Ich zaawansowana struktura zapobiega rozdzieraniu włókien, dzięki czemu nawet podczas mycia nierównych i ostrych powierzchni nie zostaje ona zanieczyszczona przez fragmenty produktu.

Producent czyściwa to kwestia kluczowa przy zakupie tego produktu. Tylko użytkowanie czyściwa wysokiej jakości sprawią, że każda rolka będzie spełniać wymogi jakościowe. Tak dobrane czyściwo pozwoli przyspieszyć pracę, co w konsekwencji przełoży się na bardziej ekonomiczną produkcję.

Specjalistyczne czyściwo techniczne wyróżnia się niskim stopniem pylności. Przeznaczone jest do czyszczenia wymagającego dużej dokładności. W jakich branżach jest niezastąpione? To niezbędny materiał w drukarniach czy lakiernictwie, ponieważ dzięki niemu możliwe jest dokładne końcowe zmycie powierzchni przed położeniem warstwy lakieru.

Czyściwo przemysłowe włókninowe

Czyściwo włókninowe charakteryzuje się odpowiednim dobraniem włókien. W efekcie jest najlepszym rozwiązaniem w miejscach, w których należy zachować wysoką higienę pracy i produkcji. Jego zaletą jest miękkość i elastyczność przy jednoczesnej wytrzymałości. Szczególnie przydatne jest czyściwo bezpyłowe, które nie pozostawia smug, pyłu ani fragmentów włókien na czyszczonej powierzchni. Perforacje między listkami umożliwiają precyzyjne i szybkie dzielenie czyściwa, a jego wysoka chłonność pozwala na dokładne wchłanianie różnego rodzaju zmywaczy, detergentów i wody. Co więcej, czyściwo pozostaje bardzo mocne podczas użytkowania w obu stanach – suchym oraz mokrym.

Czyściwo przemysłowe bezpyłowe doskonale sprawdza się przy polerowaniu różnych powierzchni. Jest niezwykle przydatne w halach produkcyjnych i warsztatach, ale również w pomieszczeniach socjalnych. Solidność jego wykonania, sprawia że idealnie nadaje się do wycierania i czyszczenia, produkt zapewnia też wygodę stosowania połączoną z optymalną skutecznością.

Czyściwo w rolce to wygodne rozwiązanie umożliwiające precyzyjne dozowanie produktu. Można je bez obaw używać w połączeniu z detergentami czy rozpuszczalnikami. Czyściwo warto powiesić na wygodnym stojaku – listwa odcinająca umożliwi pozyskanie odpowiedniej ilości materiału, a regulowana wielkość pałąka ułatwi zawieszenie czyściw o różnych wymiarach.

Doskonałym rozwiązaniem do różnych zastosowań jest czyściwo białe. To najlepszy produkt do miejsc wrażliwych na pylenie. Jego specjalna struktura poprawia zdolności absorpcyjne, a elastyczność ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Uniwersalność tego czyściwa, jego wysoka jakość i odpowiednie atesty sprawiają, że znajduje ono szerokie zastosowanie w rozmaitych firmach produkcyjnych i przemyśle.

Zapisz się do newslettera

Obserwuj nas:

  • WEICON
  • KNIPEX
  • KNIPEX
  • TEST
  • UNIOR
  • HIKOKI
  • KSTOOLS
  • MILWAUKE
  • WERA
  • WIHA

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK