Jaką wkrętarkę wybrać? | CBT profesjonalne narzędzia

Blog

Kompedium wiedzy o narzędziach ręcznych, elektronarzędziach i chemii technicznej.

28.06.2019

Jaką wkrętarkę wybrać?

Jaką wkrętarkę wybrać?

Wybór wkrętarki akumulatorowej dopasowanej do własnych potrzeb nie jest zadaniem prostym. Należy wziąć pod uwagę najważniejsze cechy i parametry techniczne, aby urządzenie spełniało nasze oczekiwania. Zupełnie inne wkrętarki potrzebne są domowemu majsterkowiczowi, który korzysta z niej 2 razy w roku, a zupełnie inne standardy są wymagane w pracy profesjonalnego warsztatu. Najlepsze wkrętarki mają wyższą moc, większy moment obrotowy czy chociażby większe napięcie. Odpowiadając zatem na pytanie „Jaką wkrętarkę kupić?” radzimy dobrze przeanalizować poniższe parametry i określić swoje oczekiwania względem urządzenia. Takie podejście do tematu sprawi, że wybór wkrętarki powinien być właściwy.

Dobra wkrętarka akumulatorowa

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, dobra wkrętarka akumulatorowa to taka, która jest dopasowana do rodzaju i częstotliwości wykonywanej pracy. Przyjrzyjmy się poniższym czynnikom, które warto wziąć pod uwagę kupując wkrętarkę.

Moc wkrętarki – profesjonalny warsztat, firma remontowo budowlana czy inny fachowiec z całą pewnością będzie preferował mocniejsze wkrętarki, które bez problemu poradzą sobie z twardym materiałem. Wyższa moc ma pozytywny wpływ również na długość pracy, a zatem wybór wkrętarki do specjalistycznej firmy powinien zakładać jak najwyższą moc.

Napięcie wkrętarki – ten parametr ma wpływ na moc urządzenia. Trzeba pamiętać, że wkrętarki do 4,8V są to narzędzia nadające się np. do skręcania mebli , a więc elementów, które już mają nawiercone otwory. Te z zakresu 6,5-10V są dobrym wyborem dla domowych majsterkowiczów, którzy okazjonalnie wykonują drobne prace remontowe. Dobre wkrętarki akumulatorowe dla profesjonalistów zaczynają się od 10V. Te urządzenia pozwalają bowiem na nieco bardziej intensywne prace. Polecane wkrętarki dla wyspecjalizowanych firm to te, które posiadają napięcie 18V i więcej.

Moment obrotowy – warto zwrócić uwagę na ten parametr. Określa on bowiem siłę z jaką będą wkręcane śruby. Im większa siła, tym głębiej będą one osadzane.

Waga – wbrew pozorom warto wziąć pod uwagę ten parametr. Wkrętarka bezprzewodowa, którą trzymamy w ręku dłuższy czas może stać się uciążliwa. Mimo, że priorytetem zawsze jest dla nas moc i kilka innych czynników, to polecamy zwrócić uwagę również na ciężar wkrętarki.

Czas pracy i ładowania – czas pracy jest podawany w Ah, a więc pojemności akumulatora. W przypadku czasu ładowania nie ma tu większej filozofii. W specyfikacjach podawany jest czas, w którym ładowarka naładuje akumulator do pełna.

Ilość biegów –  profesjonalne wkrętarki wyposażone są w co najmniej 2 biegi, dzięki którym można regulować szybkość oraz moment obrotowy.

Gdzie kupić wkrętarkę?

Każdy market budowlany posiada wkrętarki, które dla przeciętnego użytkownika domowego są wystarczające. W przypadku profesjonalnych firm poszukujących niezawodnych i najlepszych wkrętarek dostępnych na rynku, zdecydowanie polecamy kontakt z doradcą ds. narzędzi.  Nie tylko podpowie na co zwracać uwagę przy zakupie, dostarczy narzędzie pod wskazany adres w określonym terminie, ale w przypadku stałych zamówień może załatwić również atrakcyjne zniżki. Dla profesjonalnych firm to duże ułatwienie.

Jaką wkrętarkę zatem kupić?

Najlepsze wkrętarki to takie, które będą dopasowane do naszych potrzeb, ale warto również napisać kilka słów o producentach, którzy są polecani dla profesjonalistów. O ile w przypadku domowego majsterkowicza marka narzędzia nie ma większego znaczenia, o tyle w przypadku wyspecjalizowanej firmy warto wybrać renomowane i polecane wkrętarki. Oto kilku polecanych producentów:

Wkrętarki Flex – są to niezawodne urządzenia dla profesjonalistów. Marka Flex ma w ofercie dwubiegowe wiertarko-wkrętarki 10,8V oraz 18V.

Wkrętarki Milwaukee – producent ten ma duży wybór wiertarko-wkrętarek bezszczotkowych, udarowych. Charakteryzują się wysoką mocą i niezawodnością działania. Z całą pewnością wkrętarka Milwaukee 18v spełni oczekiwania nawet najbardziej wytrawnych profesjonalistów. Wszystkie elektronarzędzia Milwaukee  są produkowane z dbałością o każdy detal.

Wkrętarki Hikoki – popularna marka elektronarzędzi posiada w ofercie profesjonalne wkrętarki. Dawne Hitachi to dobry wybór dla wszystkich specjalistów, którzy używają wkrętarki każdego dnia.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi doradcy posiadają rozległą wiedzę na temat elektronarzędzi.  

Zapisz się do newslettera

Obserwuj nas:

  • WEICON
  • KNIPEX
  • KNIPEX
  • TEST
  • UNIOR
  • HIKOKI
  • KSTOOLS
  • MILWAUKE
  • WERA
  • WIHA

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK