Preparat do styków elektrycznych | CBT profesjonalne narzędzia

Blog

Kompedium wiedzy o narzędziach ręcznych, elektronarzędziach i chemii technicznej.

19.07.2019

Preparat do styków elektrycznych

Preparat do styków elektrycznych

Układy elektryczne to elementy składowe samochodów, maszyn oraz wielu innych urządzeń elektrycznych. Ich rola w prawidłowym funkcjonowaniu całego mechanizmu jest ogromna, a usterki zdarzają się bardzo często, zwłaszcza przy braku należytej konserwacji. W poszukiwaniu problemu w działaniu układu, zawsze trzeba sprawdzić styki elektryczne. Z pozoru banalna przyczyna może okazać się początkiem większych awarii układu elektrycznego. Jeśli styki są zabrudzone, przedostał się pył, piasek czy błoto należy je przeczyścić. W tym celu powinno się zastosować specjalny spray contact, a więc preparat do czyszczenia styków. Zbagatelizowanie tego problemu może doprowadzić do dużo poważniejszych awarii, których naprawa pochłonie znacznie większe koszty. Zapobiegawczy preparat do czyszczenia styków elektrycznych to niewielki koszt i obowiązkowy element wyposażenia każdego warsztatu samochodowego oraz każdego innego warsztatu, w którym mamy do czynienia z układami elektrycznymi, elektronicznymi czy elektromagnetycznymi.

Spray kontakt to preparat, który natychmiast po zastosowaniu usuwa zbędne oleje, smary, wosk czy wilgoć, a także inne olejowe zabrudzenia. Środki do czyszczenia styków elektrycznych mają przede wszystkim za zadanie pozostawić powierzchnię czystą i odtłuszczoną. Należy jednak pamiętać, że niektóre preparaty mogą być agresywne przy zastosowaniu na delikatnych materiałach.

Czyszczenie styków

Specjalny spray do styków czyści elementy elektryczne, dzięki czemu wydłuża ich żywotność. Można go zastosować do ochrony przewodów, kontaktów elektrycznych, wtyczek, klem, przełączników czy bezpieczników Ma to ogromny wpływ w przypadku drogich układów elektrycznych, gdzie naprawa może pochłonąć ogromny budżet. Sam proces czyszczenia jest bardzo prosty, jednak należy pamiętać, aby nie aplikować preparatu na urządzenie pod napięciem elektrycznym. Środek do czyszczenia styków elektrycznych w sprayu należy wstrząsnąć przed użyciem. Zasilanie można włączyć dopiero po odparowaniu. Zastosowanie się do wskazówek producenta jest konieczne w celu bezpiecznego użycia preparatu.

Przechowywanie preparatu

Środek do czyszczenia styków powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach. Nie należy magazynować preparatu w miejscach zawilgoconych oraz pamiętać, aby nie trzymać go w temperaturze poniżej 0° C. Bezwzględnie chronić przed dziećmi. Preparat kontakt jeśli jest magazynowany zgodnie z zaleceniami producenta oraz jest przechowywany w oryginalnym opakowaniu utrzymuje swoje właściwości nawet do 24 miesięcy.

Kontakt Spray marki CFI

Środki do czyszczenia styków elektrycznych to produkty, które jak wcześniej opisaliśmy wykorzystuje się do prac naprawczych oraz konserwatorskich. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które można kupić zarówno w specjalistycznych sklepach z elektroniką, jak i dużych marketach ogólnobudowlanych. Warto jednak pamiętać, że o ile do zastosowań domowych można wykorzystać dowolny preparat, o tyle w przypadku czyszczenia styków w halach produkcyjnych, warsztatach oraz profesjonalnych firmach, w których mamy do czynienia z drogim sprzętem, wskazane jest stosowanie sprawdzonych i pewnych środków. Według nas godnym polecenia preparatem do czyszczenia styków elektrycznych jest spray marki CFI, sprzedawany w opakowaniu 400 ml.

Kontakt Spray do styków marki CFI – wybrane właściwości:

Barwa: Ciemnoszary
Zapach: Rozpuszczalnik
Gęstość względna: 20°C 0,60 ÷ 0,64 g/m
Ciśnienie w 20°C: 4/6 bar
Lepkość przy 25°C: 0,700 mm2/s SIO D445 (ASTM D445
Przejście w stan suchy: 415°C
Obserwacja: Łatwopalny, nie używać pod napięciem

Produkt powstał z myślą o firmach działających w branży motoryzacyjnej, przemysłowej, lotniczej, rolniczej i wielu innych. Jego zastosowanie pozwala wydłużyć czas pracy układów elektrycznych.

Zastrzeżenie
Przed użyciem koniecznie należy zapoznać się z treścią opakowania lub zaleceniami producenta. Niewłaściwe zastosowanie preparatu może okazać się nieskuteczne lub nawet niebezpieczne dla zdrowia.

Zapisz się do newslettera

Obserwuj nas:

  • WEICON
  • KNIPEX
  • KNIPEX
  • TEST
  • UNIOR
  • HIKOKI
  • KSTOOLS
  • MILWAUKE
  • WERA
  • WIHA

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK